in , , , , , ,

Koronavirüs test sonucu e-nabızla nasıl öğrenilir? E-devlet şifresi ile E-Nabız girişi, covid test sonucu sorgulama ve aşı randevusu nasıl yapılır?

Koronavirüs test sonucu e-nabızla nasıl öğrenilir? E-devlet şifresi ile E-Nabız girişi, covid test sonucu sorgulama ve aşı randevusu nasıl yapılır?

0x0-e-nabiz-giris-nasil-yapilir-e-devlet-sifresi-ile-e-nabiz-girisi-covid-test-sonucu-sorgulama-ve-asi-randevusu-1610697001245-1

Koronavirüs test sonucu e-nabızla nasıl öğrenilir? E-devlet şifresi ile E-Nabız girişi, covid test sonucu sorgulama ve aşı randevusu nasıl yapılır?

Covid test sonucu, her gün on binler tarafından araştırılıyor. Özellikle Türkiye’de koronavirüs aşılama süreci başladıktan sonra, aşı randevu oluşturma ve aşı durumu sorgulama işlemleri için e-nabız daha da ilgi odağı oldu. Peki, E-nabız giriş nasıl yapılır ve e-devlet şifresi ile e-nabız giriş işlemi için hangi adımlar takip edilmeli? İşte, koronavirüs salgını sürecinde ihtiyacınız olan işlemler için e-nabız giriş ekranı ve şifre işlemleri…

E-nabız uygulaması ve internet sitesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş hastanede yapılan her test verisini barındırıyor. E-nabız, koronavirüs test sonucundan diğer tahlil sonuçlarına kadar birçok bilgiye erişim için kullanılıyor. MHRS aşı randevu işlemlerinin de aşı olmak isteyen öncelikli gruplara açılması ile birlikte, ‘e-nabız girişi nasıl yapılır’ sorusu merak konusu oldu. Peki, e-nabız girişi nasıl yapılır, profil oluşturmak gerekli mi, e-devlet şifresi ile giriş mümkün mü? Bu başlık altında, e-nabız giriş ekranı ve e-devlet üzerinden bağlantı adımları detaylı olarak yer almaktadır.

E-NABIZ GİRİŞ EKRANI

Bu adımda size e-nabız kayıt ve e-Nabız şifresi nasıl alınır yöntemleri yer alıyor. e-Nabız kayıt olmak için e-Devlet üzerinden ya da enabiz.gov.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda sistem sizi otomatik olarak e-Nabız uygulaması sayfasına yönlendirecektir.

Sizi karşılayan ilk ekran “Kullanım Şartları” olacaktır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretleyip, kişisel bilgilerinizin istendiği form açılacaktır. Bu bilgileri de doldurmalısınız.

En önemli özelliklerden biri olan paylaşım seçeneklerini belirleyerek sağlık bilgilerinizin kimin görüp görmeyeceğine karar verebilirsiniz.

CORONA VİRÜSÜ TEST SONUÇLARI SORGULAMA

Sağlık Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, “Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına eNabız uygulamasından ulaşabilir.” ifadesine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

adet-2-1

Regl (Adet) ağrısı ilaç kullanmadan nasıl geçer? Adet ağrısına iyi gelen doğal adet söktürücü bitki çayı tarifleri nelerdir?

ilk-buluşma-çift-e1521016347603

İlk randevuda asla yapmamanız gereken en önemli davranışlar…