in , , ,

Emily – L.M. MONTCOMERY

”Sevginin olduğu yerde acı ve korkuya yer yoktu ve sevgi her yerdeydi.”⠀

Emily - L.M. MONTCOMERYmery
Emily - L.M. MONTCOMERY

Emily – L.M. MONTCOMERY

”Sevginin olduğu yerde acı ve korkuya yer yoktu ve sevgi her yerdeydi.”⠀

”Sıradan bir kız olsam da başka biri olmak yerine kendim olmayı tercih ederim.”⠀

Herkese merhaba, bugün sizler ile Ephesus Yayinlari‘ndan yeni çıkan Emily serisinin birinci kitabının yorumunu paylaşacağım.

Öncelikle şunu söyleyeyim, bana bu kitabın yazarını söylemeseydiniz ben kesinlikle Anne okuduğum için yazarı tahmin ederdim. Emily de Anne gibi o kadar kendine özgün, tatlı ve akıllı ki. Yazar Emily karakterini de Anne gibi tatlı mı tatlı yazmış.

Konusuna bakacak olursak, Emily’nin babası hiç ummadığı bir anda bir hastalıktan vefat eder, annesi de o çok küçüklen vefat etmiştir. Babasının ölümü ile annesinin ailesi -Murrayler- onu yanlarına almak üzere Emily’nin yaşadığı yere gelirler. Hiçbiri Emily’yi yanına almak istemez ve aralarında kura çekerler. Kura suratsız Elizabeth Teyzeye çıkar. Emily bir bavul ve çok sevdiği kedisi ile teyzesinin evine sığınır. Emily’nin yeni evine alışma çabasını, arkadaşlarını ve yazdığı mektupları büyük bir keyifle okudum. Babasına yazdığı mektuplar beni öyle üzdü ki. Karşılığını alamayacağını bilmesine rağmen bıkmadan usanmadan babasına mektuplar yazdı ben de hepsini üzülerek okudum.⠀⠀

Okurken çok keyif aldığım, çok akıcı ve sade bir dil ile kaleme alınmış bir eserdi. Emily serisi 3 kitaplık bir seri. İlk kitabı bitti bile kaldı iki. Daha ilk kitaptan tatlı Emily’ye bağlandım.

İçinizi ısıtacak çok tatlı bir yolculuğa hazırsanız sizi böyle alalııım. Herkese keyifli okumalar.

Referans: Oscarsbooks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Osmanlı Devleti Nasıl Ve Kaç Yılında Kuruldu?

Osmanlı Devleti Nasıl Ve Kaç Yılında Kuruldu?

Kahvem Olmadan Asla Diyenler Buraya!

Kahvem Olmadan Asla Diyenler Buraya!