in , , , ,

Xiaomi, Türkiye’deki Üretimine Resmen Başladı.

Xiaomi, Türkiye’deki Üretimine Resmen Başladı.

Mi store
Mi store

Xiaomi, Türkiye’deki Üretimine Resmen Başladı.

Türkiye’deki akıllı telefon üretim operasyonuna Nisan ayı itibariyle resmen başladı.

Xiaomi’nin İstanbul’daki yeni üretim tesisinin fotoğrafı açılışı bugün gerçekleştirilecek.Dünyanın ve Türkiye’nin en popüler akıllı telefon markalarından bir tanesi olan Xiaomi, Türkiye’de üretim gerçekleştireceği ilk tesis olan İstanbul, Avcılar’daki fabrikasının fotoğrafı açılışını bugün gerçekleştirecek.

Xiaomi, bu ayın başlarında test üretimine başlamış olsa da fabrikanın fotoğrafı açılışı gerçekleştirilmemişti.Xiaomi’nin 14 000 metrekare alana kurulmuş olan üretim tesisi, senede 5.000.000 akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak. Yaklaşık 2.000 kişiye istihdam sağlayacak olan fabrikada üretilen akıllı telefonlar hem Türkiye’de hem de Avrupa ve bölgedeki diğer ülkelerde satışa sunulacak.

Xiaomi tarafından önceden yapılan açıklamalara göre fabrikanın açılış merasimine Xiaomi Global Başkanı Shou Zi Chew ile üretim tesisinin kuruluş ve işletmesinde Xiaomi’nin ortağı olan Salcomp’un Avrupa Direktörü David Chang gibi üst düzey isimler de katılım sağlayacak. Fabrikanın açılışı ile beraber Xiaomi’nin Türkiye’deki akıllı telefon üretim macerası da başlamış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Havva’nın Üç Kızı – ELİF ŞAFAK

Peki Müzik Dinlemekten Neden Keyif Alırız?