in

Oscar Ödülleri Kazananların Tam Listesi Belli Oldu.

Oscar Ödülleri Kazananların Tam Listesi Belli Oldu.

Oscar Ödülleri töreni, Los Angeles’taki Union Garı’nda gerçekleştirildi. Bu yıl 93. kez sahiplerini bulan Akademi Ödülleri’nde 6 dalda aday olan Nomadland En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri olmak üzere toplam 3 Oscar kazandı. Frances McDormand, En İyi Kadın Oyuncu seçilirken, The Father filmindeki performansıyla Anthony Hopkins En İyi Erkek Oyuncu seçildi.

İşte 2021 Oscar Ödülleri’ni kazananların tam listesi…

En İyi Film:

The Father

Judas and the Black Messiah

Mank

Minari

Nomadland

Promising Young Woman

Sound of Metal

The Trial of the Chicago 7

En İyi Erkek Oyuncu:

Riz Ahmed – Sound of Metal

Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom

Anthony Hopkins – The Father

Gary Oldman – Mank

Steven Yeun – Minari

En İyi Kadın Oyuncu:

Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom

Andra Day – The United States vs Billie Holiday

Vanessa Kirby – Pieces of a Woman

Frances McDormand – Nomadland

Carey Mulligan – Promising Young Woman

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7

Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah

Leslie Odom Jr – One Night in Miami…

Paul Raci – Sound of Metal

Lakeith Stanfield – Judas and the Black Messiah

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm

Glenn Close – Hillbilly Elegy

Olivia Colman – The Father

Amanda Seyfried – Mank

Youn Yuh-jung – Minari

 

En İyi Yönetmen:

Thomas Vinterberg – Another Round

David Fincher – Mank

Lee Isaac Chung – Minari

Chloé Zhao – Nomadland

Emerald Fennell – Promising Young Woman

 

En İyi Uyarlama Senaryo:

Borat Subsequent Moviefilm

The Father

Nomadland

One Night in Miami…

The White Tiger

 

En İyi Özgün Senaryo:

Judas and the Black Messiah

Minari

Promising Young Woman (Yetenekli Genç Kadın)

Sound of Metal

The Trial of the Chicago 7

 

En İyi Animasyon:

Onward

Over the Moon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

Soul

Wolfwalkers

 

En İyi Belgesel:

Collective

Crip Camp

The Mole Agent

My Octopus Teacher

Time

 

Yabancı Dilde En İyi Film:

Another Round

Better Days

Collective

The Man Who Sold His Skin

Quo Vadis, Aida?

 

En İyi Sinematografi:

Judas and the Black Messiah

Mank

News of the World

Nomadland

The Trial of the Chicago 7

 

En İyi Kostüm Tasarımı:

Emma

Ma Rainey’s Black Bottom

Mank

Mulan

Pinnochio

 

En İyi Film Kurgusu:

The Father

Nomadland

Promising Young Woman

Sound of Metal

The Trial of the Chicago 7

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı:

Emma

Hillbilly Elegy

Ma Rainey’s Black Bottom

Mank

Pinocchio

 

En İyi Özgün Müzik:

Da 5 Bloods

Mank

Minari

News of the World

Soul

 

En İyi Özgün Şarkı:

“Fight for You” – Judas and the Black Messiah

“Hear My Voice” – The Trial of the Chicago 7

“Husavik” – Eurovision Song Contest

“Io Si (Seen)” – The Life Ahead

“Speak Now” – One Night in Miami…

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı:

The Father

Ma Rainey’s Black Bottom

Mank

News of the World

Tenet

 

En İyi Ses Kurgusu:

Greyhound

Mank

News of the World

Soul

Sound of Metal

 

En İyi Görsel Efekt:

Love and Monsters

The Midnight Sky

Mulan

The One and Only Ivan

Tenet

 

En İyi Kısa Animasyon:

Burrow

Genius Loci

If Anything Happens I Love You

Opera

Yes-People

 

En İyi Kısa Belgesel:

Colette

A Concerto Is a Conversation

Do Not Split

Hunger Ward

A Love Song for Latasha

 

En İyi Kısa Film:

Feeling Through

The Letter Room

The Present

Two Distant Strangers

White Eye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rusya, Sputnik V için Türkiye ile Anlaşma İmzaladı.

Oruç Tutmanın Mucizevi Faydaları Nelerdir?