in , , ,

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

minimalist-sac-modelleri-2019-2020

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Küt saç modelleri son zamanlarda en çok moda olan saç modelleri arasında yer almaktadır. Hatta şu aralar saç modeli listelerinin en başında olduğunu da söylemek mümkün.  Küt saç modelleri genel olarak yuvarlak ve oval yüz tipi olan bayanlara yakışmaktadır.  Ancak günümüzde farklı küt saç çeşitleri nedeniyle hemen her yüz tipine uygun kesim yapılabilmektedir.  Eğer bir tarz sahibiyseniz mutlaka saçlarınızı küt kestirerek kendinize modern bir hava verebilirsiniz.

Oval yüz hatlarına sahip olanlar için oldukça ideal olan küt saç kesimi, elmacık kemiklerini belirginleştirip yüz şeklini ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Yuvarlak yüz hatları için küt saç kesim modelleri, yüz tipindeki farklılıkları dengeleyerek çene ve çene ucunu belirginleştirmeye katkı sağlar.

Yüz tipi kareye yakın olan kadınlar için de önerilen bu saç kesimi, özellikle önü uzun arkası kısa şeklinde farklı tip küt kesim stili ile yüzün orantılı gözükmesine imkan tanır.

Yüz hatları uzun olanlar için de ideal olan küt saç kesimi, yüz şeklini yumuşatarak daha soft bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Ayrıca küt saç kesim modellerine kahkül, kat, perçem ve asimetrik gibi farklı kesim stilleri ekleyerek ifadenizi değiştirebilir ve farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kiz-kulesinin-hikayesi-1

Üsküdar’ın Sembolü Boğaz’ın İncisi Kız Kulesi

images-3-1

Dünyada En Çok Fotoğraflanan Turistik Mekanlar