in , ,

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yeterli derecede su tüketimi ile birlikte egzersiz yapmak da mide ağrısına iyi gelen faktörler arasındadır. Mide ağrısını gidermek için bazı yiyecekleri tüketmek fayda sağlayabilir.

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yaşam kalitesini düşüren ve rahatsız edici bir durum olan mide ağrısı için yeterli ve dengeli bir sağlıklı beslenme programı büyük önem taşır. Yeterli derecede su tüketimi ile birlikte egzersiz yapmak da mide ağrısına iyi gelen faktörler arasındadır. Mide ağrısını gidermek için bazı yiyecekleri tüketmek fayda sağlayabilir. Mide ağrısına iyi gelebilecek doğal yöntemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Keten Tohumu

Yüksek lif ve omega 3 içeriğine keten tohumu mide şişkinliği ve kabızlığın önlenmesinin yanı sıra mide ağrısında da oldukça faydalıdır.

Zencefil

Sindirim sistemini yatıştıran zencefil çayını düzenli olarak tüketilmesi de mide problemlerini giderir.

Çiğ Patates Suyu

Mide ağrısında oldukça etkili olan bir diğer besin ise çiğ patates suyudur.

Nane

Bazı insanlar için, mide rahatsızlığı irritabl bağırsak sendromu veya IBS’den kaynaklanır. IBS, mide ağrısı, şişkinlik, kabızlık ve ishale neden olabilen kronik bir bağırsak hastalığıdır. Nanenin bu rahatsız edici semptomları azaltmaya yardımcı olabilmektedir.

Yoğurt

Yüksek probiyotik özelliği ile dikkat çeken yoğurt ise içeriğindeki faydalı bakteriler sayesinde hem enfeksiyonların önlenmesini hem de bağışıklığın güçlendirilmesini sağlayarak mide ağrısının giderilmesinde önemli rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hırsızlar Rejimi: Kleptokrasi

Hırsızlar Rejimi: Kleptokrasi

Öğrenilmiş Çaresizlik Deneyi (Learned Helplessness Experiment)

Öğrenilmiş Çaresizlik Deneyi (Learned Helplessness Experiment)